Firma CONCEPTGROUP – ARCHITEKCI to biuro architektoniczne powstałe w 1999 roku, założone przez architekta Tomasza Porębnego. Biuro zatrudnia architektów, inżynierów budownictwa i projektantów branżowych w zależności od specyfiki zlecenia projektowego.

Firma działa w sektorze zamówień publicznych oraz inwestycji komercyjnych. Głównym trzonem jest wykonywanie projektów użyteczności publicznej oraz mieszkalnych i ogólno-przemysłowych. Ponadto realizowane są także projekty zagospodarowania przestrzeni publicznych, projekty drogowe i infrastrukturalne głównie w obrębie terenów zabytkowych.

Biuro zrealizowało także kilka projektów rewitalizacji obiektów i terenów wpisanych do Rejestru Zabytków lub położonych na terenach ochrony zabytków.

Kilka z tych realizacji otrzymało wyróżnienia za ogólnopolskich konkursach realizacyjnych. Do najważniejszych z nich należą:

  • 1 miejsce w kategorii Rewitalizacji Obiektów Zabytkowych Województwa Warmińsko – Mazurskiego 2009r za inwestycję „Przebudowa istniejącego budynku pokoszarowego na siedzibę Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Ostródzie”,
  • 1 miejsce w konkursie DESIGNOWE MIASTO 2011r – za realizację „Zagospodarowanie Placu Jana Pawła II w Kwidzynie”.

W ciągu swego blisko 15 letniego istnienia biuro zrealizowało około 500 zleceń o różnych stopniu trudności. W tym czasie firma brała też udział w kliku konkursach architektonicznych i urbanistycznych.

Obecnie w firmie zatrudnione są cztery osoby. Dwie na stanowisku projektantów i  dwie na stanowisku asystentów. Do swojej pracy  wykorzystujemy oprogramowanie firmy Grafisoft - ARCHCAD 17 oraz pakiety AUTOCAD  LT. Ponadto realizujemy także zlecenia związane z wykonywaniem koncepcji i wizualizacji obiektów budowlanych oraz terenów. Do wykonywania wizualizacji używamy oprogramowania firmy ABVENT - ARTLANTIS RENDER oraz PHOTOSHOP.

Nasza firma to zespół młodych projektantów nieobawiających się wyzwań, ale jednocześnie czujących respekt przed odpowiedzialnością stojąca za architektem i inżynierem, która rozciąga się na szerokie dziedziny życia w społecznym i ekonomicznym jego zakresie.

Ponadto jesteśmy otwarci na podjęcie współpracy zarówno z innymi jednostkami projektowymi jak i wykonawcami robót celem realizacji wspólnych projektów i działań. Drzwi firmy są także otwarte dla osób chętnych podjęcia współpracy i nauki lub pracy etatowej. Zapraszamy do współpracy.